Europa: Pomimo iż większość krajów rozpoczęła już szczepienia przeciwko COVID-19 to nadal wprowadzane są kolejne nowe restrykcje. SARS-CoV-2 nadal nie odpuszcza i notowanych jest bardzo wiele przypadków zachorowań. We Francji wprowadzono najdłuższą na kontynencie godzinę policyjną, a Niemcy przedłużyli lockdown do 14 lutego.
U naszych zachodnich sąsiadów podjęto kolejną decyzję o przedłużeniu, utrzymywanej tam od połowy grudnia, krajowej kwarantanny. Lockdown będzie trwał jak na razie do 14 lutego. Jednak Angela Merkel podkreślała w jednym z ostatnich wywiadów, że obostrzenia mogą pozostać w mocy jeszcze przez kilka miesięcy. Dodatkowo niemieccy przedsiębiorcy zostali zobligowani przez rząd do zapewnienia wszystkim zatrudnionym pracę zdalną jeżeli pozwala im na to stanowisko, aż do połowy marca. Kolejną nowością jest obowiązek noszenia w przestrzeni publicznej jedynie maseczek medycznych, bądź takich które posiadają filtr.
Europa: Większość krajów rozpoczęła już szczepienia przeciwko COVID-19, ale nadal wprowadzane są nowe restrykcje
Natomiast w Holandii wprowadzono obowiązującą od 21 do 4.30 godzinę policyjną. Przepisy mają obowiązywać przynajmniej do 9 lutego. Za nieuzasadnione opuszczenie domu w tych godzinach można otrzymać mandat karny w wysokości 95 euro. Do 9 lutego obowiązuje też w Niderlandach całkowita kwarantanna zamknięte są szkoły (dzieci nauczane są zdalnie), restauracje, zakłady usługowe, lokale rozrywkowe i sklepy. Działają jedynie przedsiębiorstwa zapewniające podstawowe do przeżycia środki.
Czytaj też: Nie wytrzymała i wydarła się na niego przy wszystkich. Żona Wałęsy przerwała milczenie
Z kolei w Portugalii Konferencja Episkopatu postanowiła zawiesić odprawianie mszy świętych w całym kraju z powodu zbyt duże liczby zachorowań, cała sytuację biskupi wyjaśniają w specjalnym oświadczeniu.
„Ta decyzja wynika z nakazu moralnego dla wszystkich obywateli, w tym szczególnie dla chrześcijan, w obliczu nasilającej się epidemii koronawirusa”
Za to we Francji wprowadzono najdłuższą godzinę policyjną w Europie. Obowiązuję aż od godziny 18 i w domach trzeba pozostawać do godziny 6 rano. Opuszczać miejsce zamieszkania można jedynie w uzasadnionych przypadkach, jak praca, wizyta u lekarza czy ważne sprawy rodzinne. Będąc w przestrzeni publicznej w tych godzinach należy mieć przy sobie specjalne zaświadczenie na którym spisane będą dane osobowe, a także powód opuszczenia domu.
Źródło: Interia
Zobacz również:
Tak wygląda żona nowego selekcjonera. Panowie, lepiej usiądźcie
Kolejna afera. Podczas mszy wyjął zdjęcie i wywołał skandal. Ostra reakcja